Czy warto kupować poleasingowe laptopy?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na zakup laptopów poleasingowych. Nie wszyscy jednak mają świadomość jakie zalety mają tego typu produkty. Warto przede wszystkim wiedzieć czym należy się sugerować przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Cena

Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą laptopów poleasingowych jest cena. Cena produktów, które kosztowały od 4 do 5 tysięcy złotych może wynosić nawet 1/3 tej kwoty. Ponadto biorąc pod uwagę mały postęp jeżeli chodzi o wydajność procesorów, nawet obecnie będą to bardzo wydajne sprzęty.

Bardzo dobre parametry techniczne

Warto wiedzieć, że parametry techniczne, którymi charakteryzują się poleasingowe laptopy są bardzo zróżnicowane. Należy mieć jednak świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków są to produkty, które pochodzą z biznesowego sektora IT. Sprzęt jest zatem znacznie wydajniejszy i mocniejszy w porównaniu z domowym. Laptopy mogą również wyróżniać się zaawansowaną grafiką, szybkim procesorem czy szybkim dyskiem. Ponadto dystrybutorzy coraz częściej decydują się na rozbudowę sprzętu poleasingowego w celu dopasowanie jego parametrów do potrzeb klientów.

Y79B3489

Gwarancja

Dokonując zakupu taniego laptopa pochodzącego z leasingu otrzyma się gwarancję. Najbardziej sprawdzeni dystrybutorzy mogą udzielać gwarancji na 12 miesięcy od dnia zakupu. Należy wiedzieć, że sprzęt jest bardzo dokładnie weryfikowany przed jego ostatecznym wystawieniem do sprzedaży. Z kolei klient, który kupił laptop poleasingowy z gwarancją zyskuje pewność, że w przypadku ewentualnych problemów technicznych sprzedawca nie odmówi mu niezbędnej pomocy.

Bardzo cenione marki

Bardzo wysoka jakość produktów poleasingowych wynika z faktu, ze bardzo często jest to sprzęt najbardziej prestiżowych marek. W bardzo szerokiej ofercie dystrybutorów można znaleźć laptopy takich firm jak: Lenovi, HP, Toshiba czy Asus. Z kolei miłośnicy firmy Apple bez żadnego problemu znajdą MacBooki.

Y79B9107

Brak dodatkowych kosztów zakupu systemu operacyjnego

Obecność systemu operacyjnego w laptopach poleasingowych jest już standardem. Jest to przede wszystkim ogromna zaleta dla klientów, którzy nie muszą wydawać dodatkowej kwoty pieniężnej na jego zakup. Zyskuje się także absolutną pewność, że oprogramowanie jest oryginalne. Gwarancją jest bowiem licencja OEM, która przechodzi na nowego właściciela produktu. Na sprzęcie można znaleźć naklejki, które potwierdzą legalność oprogramowania. Zainwestowanie w sprzęt poleasingowy może zatem okazać się bardzo dobrą inwestycją.