pool-gf7b46744f_1280

Generowanie własnego prądu w domu

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na uniezależnienie się od swojego dostawcy prądu. Niepewna sytuacja na świecie, problemy z dostawą prądu, awarie elektrowni i rosnące rachunki za prąd to tylko kilka powodów, dla których należy się zastanowić nad inwestycją w zestaw off-grid. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje niezależność energetyczną gospodarstwa domowego.

 Różnice między instalacją on-grid i off-grid

Instalacja on-grid to system fotowoltaiczny, który jest przyłączony do sieci energetycznej. Jest ściśle uzależniony od dostawcy prądu. Nadwyżki energii oddawane są do operatora i przez niego magazynowane. Nawet najmniejsza awaria sieci, może skończyć się długą przerwą w dostawie energii elektrycznej. Z racji zagrożenia, mała elektrownia on-grid w przypadku problemów operatora przestaje działać i dostarczać prąd na własne potrzeby. Wszystkie te problemy rozwiązuje zestaw off-grid  2x 200W 12V MPPT 40A.

 Zestaw off-grid gwarantuje pełną niezależność od producenta energii. Działanie takiej instalacji jest bardzo proste. Instalacja fotowoltaiczna łączy się z systemem akumulatorów, w których magazynowane są ewentualne nadwyżki wyprodukowanej energii. Zestaw off-grid ma też wiele korzyści patrząc z punktu widzenia sieci energetycznej. Ograniczenie liczby przyłączonych mikroelektrowni znacznie odciąża sieć energii przez co tej łatwiej funkcjonować i staje się wydajniejsza. Jest wiele plusów takiego rozwiązania. Decydując się na rozwiązanie off-grid pamięć trzeba jednak, że koszty magazynowania energii i konserwacja urządzenia to zadanie, o którego wykonanie musi zadbać użytkownik.

zestaw off grid

 Rozwiązanie hybrydowe

Takie rozwiązanie łączy zalety on-grid i off-grid. Można jednocześnie korzystać z zasobów, które oferuje dostawca energii i jednocześnie być od niego niezależnym. Stosowane w rozwiązaniach hybrydowych magazyny energii sprawiają, że zmniejsza się szczytowy pobór prądu z sieci. Dzięki temu długoterminowo może taka opcja może wyjść korzystnie finansowo. Obecnie system off-grid jest mało stosowany w Polsce, ale trend jest wzrostowy.

Dlaczego warto kupić zestawy solarne off-grid?

Te zastawy są przeznaczone do użycia nie tylko w domu, ale również na altankach ogrodowych, garażach czy domku na działce o utrudniony dostęp do prądu, nie jest problemem z zestawem off-grid. Zestaw solarny 2x 200W 12V MPPT 40A. Baterie słoneczne wykonane są z najwyższych jakości materiałów. Ogniwa monokrystaliczne cechuje solidność i długa żywotność. Zestaw zawiera:

  • panele słoneczne
  • regulator ładowania
  • zestaw kabli solarnych
  • konektory

Dzięki temu po instalacji, od razu można w pełni cieszyć się pozyskiwaną energią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?