kurs kitesurfingu hel

Kurs kitesurfingowy w Jastarni to niesamowite doświadczenie

Jastarnia to przepiękna nadmorska okolica, w której można nauczyć się wielu sportów wodnych. Jednym z nich jest kitesurfing. Kurs kitesurfingowy w Jastarni jest przeznaczony przede wszystkim dla miłośników sportów morskich. Jednak można tutaj także zacząć przygodę swojego życia związaną z kitesurfingiem. Taki kurs jest prowadzony pod przewodnictwem doświadczonych instruktorów, którzy mają skończone potrzebne szkolenia. Takie szkolenia najczęściej udokumentowane są certyfikatami. Dzięki temu mamy pewność, że jesteśmy bezpieczni. Dlatego też na taki kurs można zapisać się bez żadnych wcześniejszych przygód z tym sportem. Jedynym kryterium, jakie zalecane jest do tego kursu to waga. Dobrze jest, by kursant ważył przynajmniej 40 kilogramów. Jest to ustalone ze względów bezpieczeństwa kursanta. Mogą z takiego kursu korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety oraz dzieci.

szkola kitesurfingu Jastarnia

Jaki sprzęt potrzebujemy do tego sportu? 

Z reguły na kursie kitesurfingowym wszelkie potrzebne akcesoria i sprzęty są wliczone już w cenę kursu. Dlatego też kursant dostaje wszystko na miejscu. Gdy chcemy zacząć poważniej myśleć o tym sporcie i marzy się nam własny sprzęt, to będziemy potrzebowali deskę, latawiec, bar, trapez, leash, piankę. Jednak na początek dobrze, jest skorzystać z sprżetu szkoły kitesurfingowej, instruktorzy od razu dobiorą odpowiednie sprzęty do kursanta.

Ile godzin trwa taki kurs?

Kurs kitesurfingowy w Jastarni podstawowy trwa przeważnie około 12 godzin. Jednak to kwestia indywidualna. Bardzo ważna jest także pogoda. Nie można prowadzić kursu, gdy nadciąga burza lub morze jest zbyt wzburzone. Wszystko to jest robione z myślą o bezpieczeństwie kursantów. Taki kurs jest z reguły podzielony na kilka etapów. Każdy etap jest przystosowany do nauki poszczególnych rzeczy, które są nam niezbędne do dalszej nauki.

szkolenia kiteboardingowe z safetykite

Kurs indywidualny, czy grupowy?

Kurs indywidualny jest droższy za godzinę szkoleniową ale więcej czasu spędzimy ze sprzętem. Mądrze przeprowadzony kurs grupowy przyspieszy naukę, ponieważ możemy wzajemnie się motywować oraz wspólnie powtarzać czego dziś się nauczyliśmy. Nauka na naszych błędach oraz osoby w grupie to autut. Na kursie grupowym używać będziemy jednego latawca i będziemy się zamieniać, przepinać. Przez co jest czas na refleksję i odpoczynek oraz instruktor powie nam co zrobiliśmy źle a co bardzo dobrze. Indywidualny to skupiona uwaga instruktora tylko na nas i cały czas mamy możliwość ćwiczenia umiejętności. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?