Zasłony w naoczesnym salonie Wrocław

Czy warto zamówić szycie zasłony na wymiar okna?

Modne dekoracje i przesłony okienne mogą być wykonane z wielu różnych tkanin, mogą one być także w różnych kształtach. Wszystko to ma na celu dopasowanie zasłon, firan, a nawet rolet, do kształtu stworzonej przez nas aranżacji danego pomieszczenia. Oczywiście, takie projekty mogą być bardzo różnorodne, lecz elegancja produktu wysokiej jakości jest zwykle stałą i niezmienną cechą.

Kremowa zasłona

Wysokiej jakości uszyta na wymiar zasłona okienna, zdjęcie pochodzi z wrocławskiej strony pracowni krawieckiej Małgorzata Dekoracje i Automatyka

Na co zwrócić uwagę, zamawiając szycie zasłon na wymiar?

Jedną z najczęstszych wątpliwości jest pytanie, co będzie istotne przy zamówieniu uszycia zasłon czy firan na wymiar? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Rzecz jasna, podstawą jest określenie naszych oczekiwań względem materiału i wybór tkaniny na zasłony, która powinna harmonijnie komponować się z zakupionym przez nas wcześniej karniszem sufitowym. Nie mniej, a może i nawet bardziej istotny, jest także rozmiar zasłony. Oczywiście można pomiaru dokonać samodzielnie, lecz w wielu przypadkach możemy przeprowadzić go nie dość dokładnie, co odbije się w sposób negatywny na efekcie finalnym. Przykładowo: nie uwzględnimy np. różnicy rzędu 1-2 cm w wysokości sufitu, a aby zamaskować taki defekt, możemy sięgnąć na przykład o wykonane na wymiar zasłony na flexach, które w takim przypadku okażą się idealne. Warto także, gdy już wytypujemy firmy szyjące firany, sprawdzić ich opinie w Internecie, choćby w wyszukiwarce Google. Nie każda funkcjonująca pracownia krawiecka może się poszczycić pozytywnym feedbackiem wśród Klientów.

Różne tkaniny na firany i zasłony, a różne możliwości

Szyjąc zasłony lub firanki na wymiar możemy sięgnąć po jedną z wielu tkanin, nie ograniczają nas bowiem wyłącznie te dekoracje okienne, które są aktualnie dostępne w sklepach. W przypadku sypialni idealnym wyborem są zaciemniające zasłony blackout lub przyciemniające dimout. W klasycznym salonie sprawdzi się natomiast żakard lub ozdobny welur. Wykonane na wymiar zasłony i firany z lnu są natomiast zakupem uniwersalnym, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i w każdym stylu. Alternatywą mogą być też firanki z muślinu i woalu, których delikatna faktura będzie doskonale komponowała się z aranżacjami większości okien w salonach lub jadalniach! Oczywiście, kolory tkanin także mają znaczenie, najbardziej wszechstronne są jednak różne odcienie beżu i mlecznej bieli, to ciepłe i jednocześnie ciekawe wizualnie barwy, które docenią wszyscy domownicy i goście!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?