bedroom-4196199_1280

Najważniejsze informacje o materacach kieszeniowych

Planujesz zakup materaca wysokiej jakości? Jeżeli tak to z całą pewnością powinny zainteresować Cię materace kieszeniowe. Są to bardzo wygodne materace mające wiele ciekawych cech, które warto poznać, zanim zdecyduje się na to rozwiązanie.

Podstawowe cechy

Materace kieszeniowe wykonane są z tak zwanych sprężyn kieszeniowych. Tego typu materace to w dalszym ciągu są materace sprężynowe, jednak dzięki pewnym modyfikacjom zostały usunięte wady zwykłych materacy opartych o sprężyny bonellowe. Najważniejszą cechą tego rodzaju materacy jest fakt, że każda ze sprężyn zapakowana jest w osobną kieszeń. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje materacy kieszeniowych: standard – w tym przypadku wszystkie kieszenie są tej samej wielkości oraz strefowe – tutaj wyróżnić można większe i mniejsze kieszenie. Dzięki faktowi, że sprężyny są zapakowane w kieszenie, to każda ze sprężyn może pracować oddzielnie i dopasowywać się do budowy ciała śpiącej osoby. Znajdujące się na rynku materace kieszeniowe w większości przypadków obłożone są wysokiej jakości pianką poliuretanową oraz poprzekładane przekładką tapicerską. Na rynku znaleźć można zarówno twarde jak i miękkie modele materacy, sprawia to, że każdy może znaleźć materac dostosowany dla siebie, jednak w ogólnej charakterystyce materace te przeznaczone są dla osób mających problemy z kręgosłupem, osób starszych czy też dzieci.

materac-salsa

Dodatkowe cechy

Aby utwardzić tego rodzaju materace, istnieje możliwość dołożenia specjalnej warstwy kokosowej. Jest to podstawowe zadanie tej warstwy, jednak posiada ona także szereg innych cech poprawiających jakość i przyjemność z użytkowania materacy. Warstwa z kokosa zapewnia lepszą cyrkulację powietrza oraz posiada znakomite właściwości termiczne. Poza tym przedłuża życie materaca dzięki sprawieniu, że materac jest sztywniejszy.

Wybór materaca

Oczywiście, zanim zdecyduje się na zakup konkretnego materaca, warto poprosić o pomoc osoby mające doświadczenie w tym zakresie. Nawet jeżeli innej osobie mającej podobne cechy fizyczne dany materac pasuje, to może okazać się, że komuś innemu nie będzie. Wybór materaca warto skonsultować ze specjalistami, dzięki czemu będą one w stanie pomóc w wybraniu materaca względem wagi czy też wzrostu. Zobacz więcej informacji tu: https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14

Jeśli kupi się materace kieszeniowe, to warto zdecydować się także na pokrowce wykonane z włókna klimatycznego, które jest wentylujące i antyalergiczne. Większość pokrowców dostępnych na rynku może być pranych w temperaturze 40 stopni co sprawia, że mogą one służyć razem z materacami przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?