wiazanki pogrzebowe

Kwiaty na pogrzeb

Śmierć osoby bliskiej, czy znajomej bardzo często jest traumatycznym przeżyciem, które pozostaje w naszej pamięci na całe życie. Ważne jest aby pożegnać taką osobę w odpowiedni sposób, godny
i poważny. Pogrzeb powinien być zorganizowany jak najlepiej, gdyż zmarła osoba na pewno na to zasługuje.

Przygotowanie pogrzebu to mnóstwo obowiązków i wydatków drobnych oraz większych. Mnóstwo rzeczy trzeba przygotować, o wiele spraw trzeba zadbać. Tradycyjnym elementem każdego pogrzebu są kwiaty. Kwiaty świetnie prezentują się w czasie pogrzebu dodając temu smutnemu wydarzeniu nieco uroku.

kwiaciarnia - jakie kwiaty na pogrzeb?

Jakie kwiaty się nadadzą?

Bukiety kwiatów przy składane przy grobie są symbolicznym gestem pożegnania zmarłego. Wiele osób zastanawia się jakie kwiaty będą odpowiednie na taką okazję. Poniżej podajemy kilka rad.

Warto pamiętać, że pogrzeb jest uroczystością poważną oraz smutną. W bukietach, czy wieńcach przeznaczanych na pogrzeb nie powinny pojawiać się zabawne akcenty. Kwiaty, które przynosimy na pogrzeb powinny zostać złożone na grobie lub obok niego.

Jeżeli chodzi o odpowiednią formę kwiatów na pogrzeb, to nie ma sztywnych zasad określających co to ma być. Możemy zakupić wieniec, może to być bukiet, a także wiązanka. Generalnie można stosować się do reguły, że większe wieńce, bukiety i wiązanki powinni dawać członkowie najbliższej rodziny zmarłego. Dalsza rodzina oraz znajomi raczej powinni dawać mniejsze zestawy kwiatów.

Wieniec pogrzebowy

To jedna z najpopularniejszych kompozycji kwiatowych jakie widzimy na pogrzebach. Wykonywane są często na floretach albo na iglastych gałązkach. Wieńce są zazwyczaj składne przez grupy osób takie jak delegacje, czy na przykład przez znajomych z pracy zmarłego. Do wieńców najczęściej dołącza się szarfy z wypisanymi wyrazami żalu.

Wiązanka pogrzebowa

Zazwyczaj złożona z samych kwiatów, z różnymi dodatkami jak na przykład zdobione liście. Jest to forma tańsza od wieńca, też składana przy grobie przez grupy osób. Do wiązanki także dokłada się szarfę z wyrazami bólu.

Wieńce pogrzebowe Warszawa

Bukiety i kwiaty pojedyncze

Mogą to być kwiaty z własnego ogrodu lub zakupione w kwiaciarni. Często przynoszą je pojedyncze osoby i składają na grobie. Warto, żeby kwiaty te były świeże w dniu pogrzebu aby szybko nie zwiędły.

Powyżej opisane formy kwiatowe są najczęściej widywane na polskich pogrzebach. Jeżeli chodzi o gatunki kwiatów, jakie się wykorzystuje najczęściej są to:

  • Lilie
  • Chryzantemy
  • Mieczyki
  • Goździki

Te i inne formacje kwiatowe oferuje Elusia – kwiaciarnia. Jest to kwiaciarnia, która zapewnia każdego dnia świeże kwiaty, wieńce i wiązanki na każdą okazję, również na pogrzeby.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?