IMG_4010

Depilacja laserowa – co trzeba wiedzieć

Chcesz mieć gładką skórę? Jeśli tak, a dodatkowo po standardowych metodach depilacji masz podrażnienia to powinna zainteresować Cię depilacja laserem diodowym Rzeszów. Metoda ta niestety jest stosunkowo droga, jednak na szczęście bardzo skuteczna. Kilka przeprowadzonych zabiegów może zagwarantować brak pojawiania się włosów przez dłuższy czas.

IMG_3966

Komu zalecana jest depilacja przy wykorzystaniu lasera?

Depilacja ta zalecana jest głównie osobom, u których występują podrażnienia po klasycznej formie depilacji, osobom z tendencją do wrastania włosów czy też tworzenia się stanów zapalnych. Mieszkańcy Rzeszowa, znajdą swój gabinet za pomocą wyszukiwarki internetowej i słowa ,,depilacja laserem diodowym Rzeszów”, które pokaże listę dostępnych gabinetów.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania depilacji laserem diodowym?

Większość zabiegów posiada pewne przeciwwskazania i taka sama sytuacja ma miejsce jeżeli chodzi o depilację laserową. Wśród przeciwwskazań wymienić należy między innymi:
– opaloną skórę
– przyjmowanie leków światłouczulających – może to powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne oraz światło laserowe.
– ciąża
– infekcje w miejscu, w którym ma być przeprowadzony zabieg
– nowotwory
– występowanie włosów rudych, siwych czy też blond – powoduje to zbyt małą skuteczność zabiegów depilacji laserowej.

IMG_3984

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

Wbrew pozorom do depilacji laserowej trzeba się dokładnie przygotować. Niektóre przygotowania są czasochłonne i mogą trwać nawet miesiąc. Dodatkowo każde przygotowanie warto skonsultować z lekarzem, który będzie wykonywał tego rodzaju zabieg. Oczywiście to co będzie trzeba wykonać zależy od kondycji zdrowia osoby, na której będzie przeprowadzany zabieg. To co będzie musiał wykonać każdy to:
– zrezygnować z terapii doustnej retinoidami
– zaprzestać depilacji
– odstawić leki światło uwrażliwiające
– zrezygnować z opalania oraz solarium

W jaki sposób przebiega zabieg depilacji laserowej?

Oczywiście każdy pacjent musi wypełnić krótką ankietę, w której zawarte są pytania dotyczące stanu zdrowia osoby poddawanej zabiegowi. Kolejnym krokiem, który realizowany jest przed zabiegiem jest próba na niewidocznym fragmencie skóry co pozwala sprawdzić w jaki sposób reaguje ona na zabieg. Oczywiście w momencie gdy wszystko gra to można bez problemów przystąpić do zabiegu depilacji laserem diodowym. Światło lasera pochłaniane jest przez mieszki włosowe powodując zniszczenie melaniny co sprawia, że cały mieszek umiera. Po zabiegu nakłada się specjalne preparaty, które ułatwiają gojenie się podrażnionych miejsc.

Ceny tego rodzaju zabiegów są różne w zależności od miejsca, w którym ma być przeprowadzany zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?