autokarem-do-rumunii

Film o wampirach

Chodzenie do kina na filmy, to coś, co większość z nas bardzo lubi i dlatego, czasem wybieramy się tam sami, czasem z rodziną i najbliższymi, a od czasu do czasu także próbujemy zrobić coś nieprzewidzianego, aby odmienić swoje życie, na bardziej interesujące. Tak bardzo często podchodzą do sprawy miłośnicy horrorów, którzy po prostu potrzebują dodatkowej porcji adrenaliny, bo lubią się trochę postraszyć, w czasie tego rodzaju filmów. Horrory bywają różne, jedne straszniejsze, a inne nieco bardziej prymitywne, wszystko jednak zależy od samopoczucia osoby oglądającej. Jedni je lubią, a inni wolą komedie, z których także bywa trudno się śmiać, bo także mogą niektóre mogą być bardziej prymitywne i także może to zależeć od samopoczucia. Jest jednak coś, co łączy różne gatunki filmowe, począwszy od horrorów i komedii, a na dramacie skończywszy. To tematyka rodem z Rumunii, czyli historie o wampirach.

Dawne i nowe filmy

Nieco dawniejsze filmy, miały znacznie wolniejszą akcję, a niektóre z nich były nagrywane bez dźwięku, dopiero po stworzeniu całego, niemego filmu dogrywano do nich dźwięki, najczęściej w postaci budującej napięcie i różne nastroje muzyki. Miała ona za zadanie uczynić z niego dzieło, bardziej atrakcyjne i spowodować dodatkowe doznania, w czasie oglądania. Wampiry grali zwykli ludzie, aktorzy specjalnie ucharakteryzowani, często z duża ilością pudru na twarzy, aby wydawać się nieco bardziej bladymi osobami, no i jak przystało na Drakulę, czyli głównego bohatera wielu tego rodzaju filmów, mieli szczękę, a na nie dwa wystające kły, które wbijały się w szyję ofiar, aby móc wyssać z nich krew, potem także ich ofiary, zmieniały się w podobne wampiry i także miały podobne zęby.

oradea-1098930_1920

Nowsze wersje

Współczesne wersje historii filmowych o wampirach, mają znacznie większe pole do popisu. Wzorując się na znanej na całym świecie książce, o słynnym Drakuli, trudno było kiedyś uchwycić nietoperza, latającego w powietrzu, podobnie jak samego demona, już po jego przemianie, cechującego się nadludzką siła, dziś jest to możliwe, przynajmniej na ekranach i to w dużo lepszej jakości. Jeśli jednak chodzi o samą historię i legendy wokół niej, to polecam wycieczki do Transylwanii aby samemu się o tym przekonać.

http://wycieczki-praga.eu/ – warto odwiedzić tę stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?